24 липня 1945 року народився астрофізик і апологет Х’ю Норман Росс

24 липня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

24 липня 1945 року в канадському Ванкувері народився відомий астрофізик і християнський апологет Х’ю Норман Росс (Hugh Ross).

Після закінчення університету в Торонто Х’ю отримав PhD як фахівець в області астрофізики, попередньо закінчивши також університет Британської Колумбії. Паралельно з цим Х’ю був служителем у конгрегаціоналістській церкві.

У 1986 році він почав своє власне служіння під назвою «Причини повірити» («Reasons to Believe»), у якому відстоює погляд про «стару Землю», створену Господом. Він приймає дати створення Землі і Всесвіту, які прийняті в сучасній науці, але відкидає походження життя з неживої матерії і завдяки некерованій еволюції.

У своїх дослідженнях Х’ю Росс вивчає квазари і галактики. Він регулярно виступає з відкритими лекціями перед академічними колегами і студентами і в церквах. Він веде апологетичні подкасти «I Did not Know That» і «Science News Flash», бере участь у публічних дебатах як з критиками креаціонізму, так і з прихильниками «младоземельного» креаціонізму.

Х’ю є автором та співавтором понад десятка книг з наукової християнської апологетики. Серед його книг – «Творець і Космос» («The Creator and the Cosmos», 1993), «Творіння і час» («Creation and Time», 1994), «Поза Космосом» («Beyond the Cosmos», 1996 ), «Походження життя» («Origins of Life», 2004), «Ким був Адам?» («Who Was Adam?», 2005) та ін. Багато з його книг перевидавалися кілька разів, маючи популярність в англомовному світі.