21 липня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

21 липня 1773 року помер Говел Гарріс, один з головних лідерів валлійського методистського пробудження у XVIII столітті.

Говел народився в містечку Трефека в сім’ї теслі. Пережив духовне навернення у травні 1735 року, слухаючи у місцевій церкві проповіді Прайса Девіса про необхідність участі в причасті. Говел випробовував себе певний час і після участі в Господньої вечері відчув полегшення, що кров Христа омила його гріхи. Радість, яка оселилася в його серці, підштовхнула проповідувати Христа ближнім.

Через свою методистську спрямованості, він не зміг отримати сан священика в англіканській церкві. Однак це не завадило йому подорожувати по своїй батьківщині і звіщати благу звістку людям. Часто він потрапляв у небезпечні ситуації, але мав підтримку з боку деяких землевласників.

У 1752 році під натхненням від «моравських братів» він заснував свою власну спільноту віруючих, де виконував функції лідера. Говел вважається засновником пресвітеріанської церкви Уельсу або кальвіністської методистської церкви. Велику цінність для дослідження валлійського пробудження мають замітки Гарріса, який вів свій духовний щоденник.

Його служіння залишилося в пам’яті людей, адже на похоронах цього євангеліста і проповідника були присутні близько 20 тис. осіб.