15 липня 1704 року народився відомий німецький теолог, один з лідерів спільноти моравських братів Август Готліб Шпангенберг.
Народився він у містечку Клетенберг у Тюрінгії в сім’ї пастора і церковного інспектора. Август став сиротою в тринадцять років. Закінчивши середню школу в Ілфельді, у 1722 році він почав вивчати юридичні науки в Єнському університеті. Там він був помічений професором-лютеранином Йоганном Будде, який запросив його у свою сім’ю і покрив вартість навчання.
Шпангенберг змінив напрямок навчання з права на теологію і в 1726 році отримав ступінь, що дозволило йому читати відкриті лекції. Август Шпаненберг був активістом релігійного союзу студентів Єни, підтримував безкоштовні школи для бідних дітей і дбав про підготовку вчителів для них.
У 1728 році відбулася зустріч Шпангенберга з графом Цинцендорфом, одним з опікунів та лідерів спільноти моравських братів і колонії Гернгут. Через рік Шпангенберг відвідав цю колонію і багато чому там навчився. У 1732 році він був запрошений пієтистами в Галле, але, не зійшовшись з ними поглядами, був змушений покинути місто на вимогу короля у супроводі королівського конвою.
Решту свого життя Шпангенберг пов’язав зі спільнотою моравських братів, ставши відомим богословом, апологетом і одним з керівників товариства. Спочатку він довгий час займався організацією місій моравських братів у Німеччині, Англії, Данії, Нідерландах, Суринамі, Грузії та інших країнах. Деякий час був єпископом моравських братів у Пенсільванії.
Як апологет він багато захищав моравських братів від ідейних нападів з боку лютеран чи пієтистів, намагався пом’якшити містицизм графа Цинцендорфа. Після смерті Цинцендорфа Шпангенберг повертається в Гернгут, щоб взяти на себе відповідальність за консолідацію громад моравських братів. Ним був підготовлений звід основних доктрин віри моравських братів – Idea Fidei Fratrum, який отримав широке визнання.
В останні роки свого життя він багато уваги приділяв вихованню молодого покоління. Життя Шпангенберга перервалося в 1792 році. Похований він був у Гернгуті. Плодом його життя і служіння стало збереження, поширення та впорядкування служіння громад моравських братів, які стали видатними християнськими місіонерами по всьому світу. Зокрема, завдяки свідоцтву одного з моравських братів справжнє покаяння пережив Джон Веслі, який пізніше став родоначальником методистських церков і лідером духовного пробудження в Англії і США.