logo

23 лютого 1685 року народився відомий композитор Георг Фрідріх Гендель

23 лютого 2017 р. \ оновлено 22 лютого

23 лютого 1685 року народився відомий німецький і англійський композитор Георг Фрідріх Гендель (1685-1759), творець відомого музичного твору “Месія”.

Цікаво, що цей рік подарував і ще одного видатного німецького композитора Йогана Себастьяна Баха.

Батьки Георга були глибокими віруючими, а мати походила з сім’ї священика. Віра батьків передалася і сину. В 1702 році Георг вступає на юридичний факультет університету Гальлє, де вивчає богослів’я і право. Однак це було бажанням його батька. Сам же Георг з чотирьох років навчився самостійно грати на клавесині і захоплювався музикою. Паралельно із навчанням Гендель викладає співи в протестантській гімназії, був музичним керівником і органістом в реформаторському зборі.

Після відвідування Італії поселяється в Англії. За вдячну оду на честь королеви Ганни отримав від неї пожиттєву пенсію в 200 фунтів. Знаменитий музикант вшанував особливим гімном висновок Утрехтського миру, який закінчив війну за іспанську спадщину.

Господь обдарував Генделя чудесним талантом, що втілився в красивій і зворушливій музиці, яка надихала як багатьох сучасників великого композитора, так і нині залишається прикрасою будь-якого концерту.