14 червня 1775 року на Другому континентальному конгресі була створена Континентальна армія, а її головнокомандувачем обраний Джордж Вашингтон. Створення власної армії стало важливим кроком у захисті свободи і незалежності США.
Саме Вашингтону належить вислів, що «найефективніший засіб збереження миру – це готовність до війни», але у той же час майбутній перший американський президент наставляв своїх солдат, що «борючись за свободу, ми повинні бути обачними і не порушувати свободу совісті інших, завжди пам’ятаючи, що Бог – суддя над серцями людей». Джордж Вашингтон був серед перших американських патріотів. На відкриття Другого континентального конгресу він вже прийшов у військовій формі, демонструючи всім, що готовий воювати за незалежність своєї країни.
Ця рішучість була оцінена учасниками конгресу, які обрали Вашингтона головнокомандувачем. Його фігура стала знаковою в багатьох питаннях – він зумів об’єднати навколо себе армію і жителів усіх тринадцяти колоній у боротьбі за незалежність. Вашингтон був для усіх прикладом патріотизму, не вимагаючи ніякої грошової винагороди за свою службу головнокомандувачем, а також був серед перших, хто сприяв встановленню демократичної виборної влади в США.
На відміну від багатьох інших керівників армії, відомих в історії, він після перемоги у війні не почав використовувати це для захоплення влади, але одразу склав свої повноваження головнокомандувача. Його авторитет був настільки великим, що американці двічі добровільно обирали його своїм президентом. Континентальна армія після перемоги була розпущена, але на основі її найбільш боєздатних одиниць пізніше була сформована армія США.
Джордж Вашингтон був праправнуком англіканського священика і виховувався при англіканській церкві своєї матері, яка була досить посвяченою віруючою. Перший американський президент був переконаний, що «релігія і мораль – є основними стовпами суспільства» і що долю Сполучених Штатів Америки направляла «Невидима рука Всемогутнього».