9 червня 1834 року помер видатний британський місіонер Вільям Кейрі, який значно посприяв християнізації Індії та багатьом соціальним реформам у цій країні.
У 18 столітті англійська церква вважала, що Велике Доручення було адресоване тільки апостолам, але Вільям Кейрі у своєму маніфесті «Дослідження питання про обов’язок християн використовувати всі засоби для навернення язичників» теологічно обґрунтував необхідність місіонерської роботи за межами Європейського континенту.
Він став засновником Баптистського місіонерського товариства і вважається «батьком сучасного місіонерства». Саме Кейрі зробив переклад Біблії на санскрит і бенгалі і видав 44 переклади Біблії і окремих її частин на різних мовах і діалектах Індії. Завдяки його зусиллям у 1818 році був заснований Серампурський коледж, який пізніше отримав статус університету і став другим вищим навчальним закладом Індії. Крім того ним були засновані більше сотні сільських шкіл, які надавали освіту народу Індії. Кейрі домігся скасування принесення в жертву дітей і заборони похоронного ритуального звичаю спалення вдів разом з померлим чоловіком.
У 1997 році про життя Вільяма Кейрі було знято художній фільм «Свічка у ночі. Історія Вільяма Кейрі». Гаслом цього славного місіонера став вислів: «Чекайте великого від Бога, робіть велике для Бога!» Як результат роботи Кейрі та багатьох інших місіонерів, які прийшли йому на зміну, у 2011 році в Індії налічувалося близько 28 млн. християн.