7 червня 1877 року народився Чарльз Гловер Баркла

7 червня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

7 червня 1877 року в англійському графстві Ланкашир народився відомий вчений Чарльз Гловер Баркла, лауреат Нобелівської премії з фізики 1917 році за дослідження рентгенівського випромінювання і спектроскопії.

Чарльз здобув освіту у Вікторіанському університеті Ліверпуля, виграв дослідницьку стипендію в лабораторії Кавендіша Трініті коледжу в Кембриджі, а пізніше став професором фізики Лондонського університету і завідувачем кафедрою натурфілософії в Единбурзькому університеті. У 1917 році, крім Нобелівської премії, отримав також престижну нагороду – Медаль Х’юза від Лондонського наукового товариства «за оригінальні відкриття в області фізичних наук».

Ще одним захопленням Чарльза були музика і спів. Для того щоб співати в церковному хорі, він перейшов у студентські роки з Трініті коледжу до Королівського коледжу у Кембриджі. Чарльз Гловер був активним віруючим методистської церкви, а свої наукові дослідження вважав частиною пошуків Бога-Творця, і прагнув осягнути Його творіння, людям на добро і для слави Божої.