logo

3 червня 1905 року помер знаменитий місіонер Хадсон Тейлор

3 червня 2018 р. \ оновлено 22 лютого

3 червня 1905 року помер знаменитий місіонер, засновник Внутрішньої китайської місії Хадсон Тейлор, який був прозваний «Добродієм Китаю».

Народжений у 1832 році в родині методистського проповідника Джеймса Тейлора і Амелії Хадсон у графстві Йоркшир в Англії, Хадсон Тейлор відступив у юнацькому віці від віри своїх батьків. Однак у 17 років, читаючи книгу «Бідний Річард», він пережив покаяння, визнав, що вірить в Ісуса Христа і в грудні 1849 року прийняв рішення присвятити своє життя місіонерській роботі в Китаї.

З того часу він прожив у Китаї 51 рік і за цей час відкрив 125 загальноосвітніх шкіл, створив 300 місіонерських баз, запросив 800 місіонерів з Англії та Америки і виховав понад 500 місцевих служителів.

Одним з місцевих жителів, які навернулися до віри завдяки проповіді Тейлора, був літній чоловік Лі Тяньеня – засновник п’ятдесятницької церкви «Китай для Христа». Сьогодні це одна з найбільших китайських підпільних церков, яка складається з безлічі домашніх громад. Незважаючи на те, що церква не визнана державою і її діяльність заборонена, кількість її парафіян оцінюється в 12-15 млн. осіб.