16 лютого 1497 року народився Філіп Меланхтон (1497-1560), найближчий друг і соратник Мартіна Лютера, автор Аугсбурзького сповідання віри лютеранської церкви. Родичем Меланхтона, який сильно вплинув на молодого Філіпа, був Йоганн Рейхлін, відомий німецький філософ і знавець єврейськи мови та богослів’я.
Уже в 12 років юний Філіп вступив до Гейдельберзького університету, а в 1514 році отримав диплом магістра з класичних мов Тюбінгенського університету. Незабаром Меланхтон очолив кафедру грецької мови у Вітенберзькому університеті, де і познайомився з Лютером.
Зацікавленість Біблією в Мелянхтона народилася ще раніше, коли на світ з’явився грецький переклад Нового Завіту, підготовлений Еразмом Ротердамським, який молодий вчений досконально дослідив.
Дружба з Мартіном Лютером продовжилася для Меланхтона на все життя і після смерті Лютера Філіп Меланхтон перейняв естафету лідерства в лютеранській церкві. Саме ним було розроблено багато теологічних основ нової церкви, які знайшли відображення в Аугсбурзькому сповіданні віри. В 1530 році завдяки його зусиллям справа реформації церкви і суспільства в подальшому закріплювалася в німецьких князівствах. Слава про його мудре влаштування церкви настільки поширилася, що королі Франції та Англії Франциск I і Генріх VIII запрошували його, щоб упорядкувати церковні справи в цих країнах.
Меланхтон увійшов в історію і як “вчитель Німеччини”, оскільки запропонував статут університету, який передбачав підготовку вчених і викладачів, які повинні були дуже добре знати Біблію і вчення Отців Церкви, а також античну літературу і риторику. Ним були підготовлені підручники для шкіл та університетів з грецької і латинської мов, богослів’я, риторики, логіки і діалектики, етики, фізики та психології.
Йдучи по життю разом з Мартіном Лютером, Філіп Меланхтон і був похований поруч зі своїм другом, як видатний діяч Реформації.