11 травня 1822 року народився відомий англійський священик, дослідник Біблії, мандрівник і орнітолог Генрі Трістрем.
Генрі народився в сім’ї священика в англійському Еглінхемі. Освіту здобув у Лінкольн коледжі Оксфордського університету і в 1846 році був висвячений на священика. Йому довелося багато подорожувати і захопленням його життя стало дослідження природи як «книги» Божого творіння, яке оточувало його.
Спочатку він служив секретарем губернатора Бермуди, пізніше досліджував пустелю Сахару. Починаючи з 1858 року, декілька разів відвідав біблійні місця Палестини, а також Ліван, Месопотамію і Вірменію. Трістрем також відвідав Японію разом зі своєю дочкою, яка стала відомою християнською місіонеркою у цій країні.
Результатом його подорожей стали книги «Велика Сахара», «Земля Ізраїлю», «Природнича історія Біблії», «Дочки Сирії», «Земля Моава», «Стежки Палестини», «Фауна і флора Палестини», «Східні традиції на біблійних землях» та ін.
Трістрем став засновником і першим членом Британського союзу орнітологів і в 1868 році став членом Королівського наукового товариства. Після появи робіт Дарвіна Трістрем спочатку намагався побачити, як теорія еволюції узгоджується з теорією створення світу, і після наукових дебатів в Оксфорді, які відбулися між Хакслі і Вілберфорсом, Генрі Трістрем відкинув теорію еволюції і залишився на стороні «креаціоністів».
У 1873 році він став каноніком Даремського кафедрального собору, який відомий тим, що був першим внесений до числа об’єктів всесвітньої культурної спадщини у Великобританії. Заслуги Трістрема в природознавстві були відзначені наданням його імені деяким птахам і рослинам, які сьогодні є нагадуванням про цього дослідника і щирого віруючому.