9 травня 1878 року помер Роберт Мейн, священик та астроном

9 травня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

9 травня 1878 року помер відомий англійський священик і астроном Роберт Мейн.

Роберт народився у графстві Кент і після закінчення Королівського коледжу Кембриджського університету в 1834 році протягом чверті століття працював першим асистентом у Гринвіцькій обсерваторії, підготувавши безліч наукових досліджень з астрономії. З 1841 по 1861 рр. він виконував обов’язки почесного секретаря, віце-президента, а потім президента Королівського астрономічного товариства і в 1858 році був нагороджений золотою медаллю цього товариства.

Паралельно зі своєю науковою активністю Роберт Мейн ніс служіння англіканського священика, регулярно проповідуючи у гринвіцькій церкві.

У 1860 році він очолив обсерваторію Редкліффа в Оксфордському університеті і став членом Королівського наукового товариства Лондона. Мейн був редактором ряду зоряних каталогів, довгий час вів метеорологічні спостереження.

Наприкінці життя в 1875 році Роберт Мейн надрукував свій трактат «Дослідження сучасного філософського скептицизму», а також прочитав лекцію на основі Першого послання до коринтян для Британської асоціації сприяння розвитку науки.

Його наукові заслуги були відзначені тим, що два кратери – на Місяці і на Марсі – названі на його честь.