23 квітня 1968 року утворилася Об’єднана методистська церква

23 квітня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Wikipedia.org.

23 квітня 1968 року в Далласі, штат Техас утворилася Об’єднана методистська церква, яка сьогодні поширена по всьому світу. Як окрема деномінація вона утворилася шляхом об’єднання Методистської церкви та Євангельських об’єднаних братів.

Станом на 1968 рік чисельність нового об’єднання складала близько 11 мільйонів осіб, що зробило її однією з найчисельніших протестантських деномінацій у світі. Незважаючи на відносно молодий вік, своє коріння об’єднані методисти відслідковують від братів Веслі, які колись служили на теренах Сполучених Штатів, а також Великого пробудження у цій країні.

На сьогоднішній день об’єднання представлене в Африці, Азії, Європі та Америці. Не зважаючи на те, що в останніх двох частинах світу кількість його членів зменшилася, воно залишається однією з найчисельніших деномінацій за рахунок поширення у Африці та Азії із загальною кількістю членів щонайменше 12 мільйонів (станом на 2014 рік).

Об’єднана методистська церква прагне створювати учнів Христа через вчення, благовістя та через пошук святості, який також називається освячення, завдяки силі Святого Духа. Полум’я на церковній емблемі представляє роботу Святого Духа у світі, а дві частини полум’я також представляють попередників об’єднання, Методистську церкву та Євангельських об’єднаних братів, які сходяться біля основи хреста, що символізує їхнє злиття у 1968 році.

Детальніше про різні протестантські деномінації можна дізнатися з інфографіки на сайті «Християни для України» за посиланням: https://c4u.org.ua/protestantskydenominatsiy/