15 квітня 1707 року в родині протестантського пастора у швейцарському Базелі народився видатний математик Леонард Ейлер (Leonhard Euler), відомий також як присвячений віруючий і християнський апологет, який захищав богонатхненність Біблії.
Навчання в Базельському університеті дало йому гарну освіту, як математичну, так і теологічну. Про багатогранність його досліджень свідчать понад 800 наукових робіт в області математики, фізики, механіки, астрономії, оптики та ін. Значну частину свого життя Леонард Ейлер провів в Німеччині і Росії, закладаючи основи Російської академії наук. Перші російські академіки-математики і астрономи були учнями Ейлера.
Цей видатний швейцарець був членом Берлінської академії наук і Лондонського королівського товариства. Його талант був дуже багатий – він займався математичними розрахунками при складанні географічних карт, вивчав анатомію і медицину, теорію музики і теорію суднобудування і мореплавства.
У 1733 році Леонард створив сім’ю з голландкою Катериною Гзель, яка народила йому 13 дітей. Втративши в 1766 році зір в обох очах, він продовжує видавати книги, які пишуться під його диктовку синами, студентами або секретарями. Так народилися три томи «Діоптрики». У 1771 році віденський окуліст зумів на короткий термін відновити його зір на одне око, вилікувавши катаракту, але Ейлер не зміг втриматися від читання і тому втратив зір остаточно. Це не завадило йому після смерті дружини одружитися вдруге в 1776 році.
Леонард Ейлер відзначився своєю готовністю допомагати вченим різних напрямків. Єдине, від чого він відмовився – це зробити зіркових прогноз для російського царевича Івана. Щира віра допомогла йому пережити багато випробувань – від втрати зору до втрати вісьмох дітей, які померли в дитинстві. Смерть торкнулася самого Леонарда в 1783 році, але ще і після його відходу зі світу у друк вийшли більше 300 його наукових творів, які не встигли побачити світ за життя автора. Серед них були і міркування на тему релігії та моралі. За життя він рішуче виступав проти вільнодумців та атеїстів свого часу.
Пам’ять про цю людину і сьогодні широко відзначається у світі, а його портрет можна побачити на швейцарських грошах.