10 квітня 1997 року померла Елізабет Грін

10 квітня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

10 квітня 1997 року померла відома жінка-пілот, християнська місіонерка Елізабет Грін.

Бетті народилася в 1920 році в американському Сіетлі. Її батьки, Альберт і Гертруда Грін, були щирими віруючими пресвітеріанської церкви, засновниками в ній недільної школи для дітей. У молодому віці, під впливом пригодницьких історій Чарльза Ліндберга, адмірала Берда та Амелії Ерхард, вона захопилася авіацією та подорожами.

Одного разу один знайомий підкинув Бетті ідею, що вона може використовувати свою любов до авіації для християнської місіонерської роботи. Це надихнуло її, і в 1936 році вона вивчилася на пілота, з радістю і трепетом мріючи про поєднання своєї любові до польотів з любов’ю до Бога. Свою авіаційну кар’єру Бетті почала під час Другої світової війни, виконуючи польоти на різних видах військових літаків.

Після війни вона стала засновником Християнського авіаційного місіонерського товариства (Christian Airmen’s Missionary Fellowship), яке пізніше отримало назву Місіонерське авіаційне товариство (Mission Aviation Fellowship – MAF). У якості пілота Бетті доставляла християнських місіонерів у далекі і малодоступні місця протягом 16 років у 12 країн.

Пізніше, коли її льотна кар’єра закінчилася, вона продовжила роботу в управлінському офісі MAF в якості адвоката до самої своєї смерті. Сьогодні Місіонерське авіаційне товариство забезпечує польоти 135 літаків у 33 країни світу з метою надання термінової медичної допомоги, рятувальних операцій під час катастроф і просто забезпечуючи доставку пасажирів.