4 квітня 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Merechristianity.org.

4 квітня 1944 року BBC передає останню з семи 15-хвилинних передач Клайва С. Льюїса «Beyond Personality», які читалися протягом Другої світової війни на британському радіо. Пізніше всі ці передачі увійшли до книги «Просто християнство».

По суті, передачі складалися з відповідей Клайва Льюїса на численні запитання радіослухачів, які в час воєнного лихоліття, бачачи навколо себе багато несправедливості, руйнувань і смерті, часто втрачали точку опори в житті. У своїх передачах Льюїс зумів повернути британцям віру в майбутнє і надію на Господа.

Вперше частина промов була надрукована в 1942 році в брошурі «Розмови на радіо» (Broadcast Talks), наступного року – у США під назвою «Справа християнства» (The Case for Christianity), деякі журнали також передруковували слова оксфордського професора. Однак в згадані видання увійшли лише деякі з промов Льюїса.

У 1953 році у світ вийшла книга «Просто християнство», де всі ці передачі були зібрані докупи. Остання передача, яка прозвучала в ефірі 4 квітня 1944 року називалася «Нова людина», де Льюїс описує, як під впливом прийняття Ісуса Христа в нас народжується справжня особистість.

Частково про це можна почути і в його передостанній передачі, що прозвучала 21 березня і оригінал якої по-англійськи можна прослухати тут – https://www.americanrhetoric.com/speeches/cslewisbeyondpersonality.htm