29 березня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Wikipedia.org.

29 березня 1788 року помер Чарльз Веслі, автор понад 6 тисяч християнських гімнів, брат відомого англійського проповідника і основоположника методистської церкви Джона Веслі.

Чарльз народився 18 грудня 1707 року в Епворті в англійському Лінкольнширі. Він був сином англіканського священика і поета Самуеля Веслі. Чарльз був наймолодшим серед вісімнадцяти дітей у сім’ї.

Усі Веслі мали хороші поетичні та музичні таланти. Чарльз здобув освіту в Оксфорді. Саме він у 1727 році почав там зустрічі «Святого клубу», на зборах якого студенти читали і послідовно розбирали Біблію, за що були прозвані «методистами». Через рік до цього клубу приєднався і Джон Веслі з Джорджем Вайтфілдом.

У жовтні 1735 року брати Джон і Чарльз Веслі разом відвідали штат Джорджія в Америці. Однак суперечності з конфесійними поглядами місцевих жителів змусили Чарльза через рік повернутися в Англію.

Коли Джон почав свої подорожі і проповіді в 1739 році під впливом Вайтфільда, Чарльз до 1765 року був його найближчим супутником. Багато подорожуючи по країні, Чарльз невпинно писав нові гімни, яких до кінця життя накопичилося близько 6,5 тис., за що він був названий «найбільшим автором християнських гімнів усіх часів».

Багато з його гімнів залишаються популярними до теперішнього часу.

Серед них пісня на Різдво – «Співай з Ангелами з небес – Народився нам Христос!» (“Hark! The Herald Angels Sing” – https: //www.youtube.com/watch?V=lCt1s44cfMM);

Великодній гімн – “Christ the Lord Is Risen Today” (https://www.youtube.com/watch?v=XveIGmAUdkQ).

Пісні – “And Can It Be That I Should Gain?” (Https://www.youtube.com/watch?v=29myH7xXI4M), “Come, O Thou Traveler Unknown” (https://www.youtube.com/watch?v=hfVUGob7Uvw) та ін.