21 березня 1965 року баптистський пастор Мартін Лютер Кінг виводить 3 200 осіб на початок третього успішного маршу з Сельми у Монтгомері штату Алабама на захист прав афроамериканців.
Кампанія проти расової дискримінації тривала в Алабамі протягом десяти років з 1955 по 1965 рр. Початок їй поклав протест Рози Паркс, яка відмовилася поступитися місцем білій людині в громадському транспорті 1 грудня 1955 року. Арешт цієї жінки викликав бойкот громадського транспорту з боку афроамериканців, який тривав 13 місяців і закінчився тим, що в листопаді 1956 року Верховний суд скасував сегрегацію у громадському транспорті, яка діяла з 1896 року.
За цю декаду полум’яні виступи Кінга надихнули мільйони людей по всьому світу. Організація ним ненасильницького опору для захисту прав чорношкірих привела до підписання Акту цивільних прав в липні 1964 року. Цей документ припинив расову сегрегацію в публічних місцях і при прийомі на роботу.
У кінці 1964 року Мартін Лютер Кінг був нагороджений Нобелівською премією за лідерство в боротьбі проти расової нерівності. Того ж року ним була розпочата кампанія за набуття рівних виборчих прав. 2 лютого 1965 року він був заарештований з більш ніж 200 протестувальниками. Відповіддю на арешт і на попереднє вбивство Джиммі Лі Джексона стала організація маршу з Сельми в Монтгомері. Перші дві спроби здійснити ходу зазнали поразки, причому другий марш, у якому Кінг не зміг взяти участь, закінчився «Кривавою неділею», коли близько 600 протестуючих були розігнані поліцією і армією за допомогою газу та кийків. Телевізійне висвітлення розгону мітингу шокувало націю і викликало громадську підтримку виборчих прав для темношкірих серед білого населення – священиків, служителів, ченців та рабинів, студентів та інших американців. Виборчий закон почав переглядатися в Конгресі.
21 березня розпочався третій марш, який проходив під охороною Національної гвардії Алабами, яка підпорядковувалася федеральній, а не місцевій владі. 25 березня марш успішно досяг Монтгомері, а в серпні 1965 року був підписаний новий виборчий закон, який скасував расову дискримінацію серед виборців.
У досягненні такого результату велику роль зіграли християнські лідери як серед темношкірих, так і серед білих американців.