19 березня 1612 року померла княжна Софія з роду Олельковичів, остання його представниця.
Коротке життя Софії наповнене цікавими подіями. Народилася вона в травні 1585 року в родині слуцьких князів. Батько Софії, князь Юрій Олелькович, походив із православного роду і став відомий тим, що власноруч переписав Слуцьке Євангеліє в 1585 році, а мати Барбара Кишка була католичкою. Згідно тодішній традиції, дочка наслідувала віру матері. Софія рано втратила батьків і стала найбагатшою сиротою у Великому князівстві Литовському. Її опікунами стали Ходкевичи.
Коли вона була ще зовсім маленькою дівчинкою Юрій Ходкевич пообіцяв віддати її заміж за Януша Радзивілла в знак подяки за військову допомогу, надану його батьком. Однак коли справа дійшла до весілля, то Ходкевич затявся і справа ледь не дійшла до громадянської війни. Весілля все ж відбулося в 1600 році, хоча шлюб хотіли скасувати через те, що Софія була католичкою, а Януш був протестантом, який очолював антикатолицьку партію, намагаючись зупинити Контрреформацію. Януш та Софія мали спільного прадіда – відомого гетьмана Костянтина Острозького, і щоб їм дозволили одружитися, Януш Радзивілл був змушений написати лист до самого Папи Римського.
Як Януш, так і Софія, виховані у православному середовищі, виступили на захист православної церкви, коли вона була скасована Брестською унією. У Слуцькому князівстві єзуїти не змогли знайти підтримки, а протестанти спільно з православними виступили проти унії. Православні Слуцька були підпорядковані не уніатському митрополиту, а Константинопольському патріарху.
Після невдалого повстання проти короля, у якому брав активну участь Януш Радзивілл, молоді були змушені покинути країну і переселитися до Швейцарії. Однак вони повернулися на батьківщину, коли була отримана королівська амністія.
На жаль, діти від їхнього шлюбу не вижили, а сама Софія померла під час пологів у 27-річному віці і була похована в православному храмі, оскільки вона значно їх підтримувала і за життя фінансово підтримувала монастирі.
Не знаючи її істинного віросповідання, православна церква в 1984 році канонізувала Софію, її ім’ям були названі деякі православні храми та парафії, а в 2012 році поставлений невеликий пам’ятник. Однак в 2013 році історики виявили, що справжньою вірою Софії було католицтво – тому вона стала напевно єдиною католичкою, канонізованою у православній церкві.