13 березня 1925 року підписано Акт Батлера

13 березня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Pinterest.com.

13 березня 1925 року підписано «Акт Батлера», який забороняв викладати вчення, яке суперечило біблійним поглядам на створення світу.

У документі, зокрема, йшлося: «Для будь-якого вчителя в будь-якому університеті, середній школі та усіх інших державних освітніх закладах є незаконним… вчити будь-якій теорії, яка заперечує історію про Божественне Створення людини, як про це вчить Біблія, а вчити замість цього, що людина походить від тварин нижчого порядку». Через деякий час ця постанова штату Теннессі призвела до гучного судового процесу «Штат Теннессі проти Джона Томаса Скоупса», проти вчителя, який викладав теорію еволюції як пояснення виникнення життя на Землі, у тому числі і людини. Цей процес також здобув назву «мавпяча справа». Вона привернула увагу великої кількості людей та стала першим судовим процесом, який транслювали по радіо.

Дискусія з приводу того, як утворився світ, у якому ми живемо, і як виникло життя на Землі, триває і по сьогодні. Серед християн є чимало науковців, які досліджують це питання та висувають різні теорії з цього приводу: Розумний Задум, Теорія молодої Землі, Теорія старої Землі, Теорія розриву та інші. Незважаючи на те, яких поглядів дотримуються ті чи інші науковці, спільним для християн залишається те, що цей світ був утворений не випадково, а людина займає особливе місце у Божому творінні та є частиною особливого Божого задуму, а не «природного добору».