5 березня 1743 року виданий журнал «Християнська історія» завдяки зусиллям Томаса Принса. Це було перше американське релігійне видання. Воно мало своїм призначення відображати історію великих пробуджень в Європі та Америці.
Інтерес до історії супроводжував Томаса Принса протягом усього його життя. Він здійснив вагомий внесок у систематизацію історії Нової Англії, який і сьогодні є актуальним. Як не дивно, у часи життя Томаса його роботу не дуже цінували, адже не бачили необхідності у настільки об’ємних та деталізованих працях, які не становили особливого інтересу для «середнього читача». Мова йде, зокрема, про його кількатомну працю «Хронологічна історія Нової Англії у вигляді літопису» (A Chronological History of New England, in the Form of Annals).
Для написання цієї праці йому довелося здійснити ретельний добір матеріалів. Народжений у місті Сандвіч штату Массачусетс, після отримання освіти він відправився до Англії, де почав збирати тексти про ранню американську історію з метою написання книги про це. Повернувшись до Америки, у 1728 році Принс почав працювати над «Хронологічною історією…». Перший том був закінчений лише 1736 році і охоплював події до 7 вересня 1630 року.
Праця погано продавалася, проте це не зупинило Томаса Принса від наполегливої та скрупульозної праці над історичними джерелами. Навіть його ідейні опоненти, серед яких був доктор Чарльз Ченсі, змушені були визнати унікальність цієї особи. Після смерті Принса Ченсі сказав про нього: «Він володів усіма інтелектуальними силами у тій мірі, яка далеко виходить за межі звичайного. Його можна справедливо характеризувати як одного з великих людей … і він заслуговує на те, щоб його пам’ятали з пошаною».
Томас Принс був також активним церковним діячем. Після повернення з Англії він залишився до кінця свого життя пастором однієї з общин Бостона. У 1740-х роках він активно підтримав Перше Велике пробудження, запросивши Джорджа Вайтфільда для проповіді у Бостоні. Саме бажання зберегти згадку та історичні свідчення про розгортання пробудження в Європі та Америці наштовхнули його на ідею створення журналу «Християнська історія» (the Christian History), де редактором був його син, Томас Принс молодший. Хоча видання проіснувало лише два роки, його значення як першого американського релігійного видання важко переоцінити. Принс написав і інші праці про пробудження, а також на фоні зростаючого релігійного скептицизму зробив спробу узгодити наукові теорії з ортодоксальною теологією.
Приклад життя цієї видатної особистості показує важливість дослідження історії, адже Бог проявляє Свою волю та силу в різних історичних подіях, тому один зі способів пізнання Бога, поряд з вивченням Біблії та природи, є вивчення історії. Завдяки старанням Томаса Принса до нас дійшли якісні історичні праці, які і сьогодні не втратили своєї цінності та актуальності.