3 березня 1933 року засновані «Навігатори»

3 березня 2018 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.
Зображення: Facebook.com.

3 березня 1933 року була заснована євангельська організація «Навігатори». Одним з головних її засновників був Доусон Тротман.

Головне спрямування організації полягає у навчанні послідовників так, щоб вони могли далі ділитися своєю вірою на основі Другого послання до Тимофія 2:2: «А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити».

Переживши справжнє навернення до Бога через Слово Боже, яке йому колись викладали в церкві, колишній залежний від алкоголю Доусон Тротман мав можливість наставити у вірі моряка Леса Спенсера. Коли інший моряк поцікавився тими змінами, які трапилися у житті Спенсера, останній хотів щоб Тротман наставив його товариша. Проте Доусон відповів, що саме Спенсер повинен передати свою віру колезі.

Так почалися «Навігатори», а Спенсер та його товариші змогли донести Євангеліє до 125 своїх колег-моряків на американському судні «Вест Вірджинія», які у свою чергу навчали військових на інших кораблях. Це були ті кораблі, які потім потонуть під час трагедії на Перл-Харборі. Тож багато військових встигли примиритися з Господом до тієї рокової години.

Ще одним напрямком, у якому почав працювати Доусон були студенти, хоча сьогодні «Навігатори» вийшли вже на міжнародний рівень та навчають різних людей з різними сферами зайнятості та походженням. На сьогоднішній день організація займається активним розповсюдженням матеріалів для наставництва.

Приклад розвитку організації «Навігаторів» показує, як слухняність Божому Слову однієї людини може спричинити ланцюгову реакцію у глобальних масштабах.