15 лютого 1905 року помер Льюїс Воллес, автор пригодницького роману «Бен-Гур», який був визнаний «найбільш впливовою християнською книгою ХІХ століття».
Народився Льюїс «Лью» Воллес у 1827 році у місті Бруквіль штату Індіана і був другим з чотирьох синів у своїй родині. Його батько Дейвід був випускником Військової академії США у Вест Поінті, залишив військову службу у 1822 році, переїхав до Бруквіля та почав займатися юридичною практикою та політичною діяльністю на рівні штату. Мати Люїса, Естер, померла, коли хлопцю було 7 років, тож батько одружився вдруге. Мачухою Льюїса стала Зерельда Грей Воллес, яка потім стала відома як суфражистка та активістка руху тверезості. У 1837 році Дейвіда Воллеса обрано губернатором штату Індіана, тож родина переїхала до Індіанаполіса.
Льюїс почав здобувати формальну освіту у 6 років, любив малювати та читати, проте у нього траплялися проблеми з дисципліною і він часто змінював навчальні заклади. У 13-річному віці батько віддав його до приватної академії, де хлопця заохотили розвивати свій талант письменника. Хоча і тут Лью не провчився довго. Пізніше він почне вивчати право та піде по слідах батька у юридичній практиці.
У 1952 році він одружився зі Сьюзан Арнольд Елстон, від якої у нього народився один син – Генрі Лейн Воллес.
Окрему сторінку життя Воллеса займала його військова кар’єра. Він брав участь у Мексикансько-американській війні та у Громадянській війні, дослужився до звання генерал-майора, а також був членом військового трибуналу, який розслідував справу про вбивство президента Авраама Лінкольна. Окрім цього з 1881 по 1885 роки Льюїс був послом США у Османській імперії.
За своє життя Лью написав кілька знакових творів, проте найбільшої популярності йому приніс роман «Бен-Гур», для написання якого автор детально вивчав географію та особливості Святої землі. Книга розповідає історію часів Ісуса Христа, переплетену з особистим життям головного героя – Юди Бен-Гура. Книга була видана у листопаді 1880 року і вже через 20 років стала кращим американським бест-селлером, випереджуючи навіть «Хатинку дядка Тома» Гаріет Бічер Стоу. Роман був також визнаний однією з найвпливовіших християнських книг ХІХ століття.
«Бен-Гур» мав чимало екранізацій, проте фільм «Бен-Гур» 1959 року, знятий студією Metro-Goldwyn-Mayer, окрім того, що завоював безпрецедентну кількість Оскарів (а саме 11), також врятував саму студію, яка перебувала у складному економічному становищі. До речі, він так і залишається лідером за кількістю фільмових нагород, хоча і ділить тепер п’єдестал першості з фільмами «Титанік» та «Володар перснів».
Такою впливовою була літературна праця Льюїса Воллеса, на рахунку якого також такі відомі роботи, як The Fair God, The Prince of India та інші.