logo

31 січня 1583 року народився Пітер Балклі

31 січня 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Familylore.org.

31 січня 1583 року народився Пітер Балклі, видатний та впливовий пуританський служитель, який мігрував до Нової Англії (колонія Массачусетс) у пошуках більшої релігійної свободи.

Народжений у селищі Одел, Бедфордшир, він у 16 років був прийнятий до коледжу Святого Іоанна при Кембриджському університеті, де здобув кілька вчених ступенів. Закінчивши освіту і наслідуючи свого батька, з 1610 по 1635 роки він був парафіяльним священиком у Оделі. При цьому він був таких самих нон-конформістських поглядів, як і його батько, за що у 1630-тих роках зазнав критики з боку представників офіційної церкви.

У 1635 році він мігрував до Нової Англії. Цього ж року група поселенців з Великобританії під керівництвом преподобного Пітера Балклі і майора Саймона Уілларда домовилася з місцевим племенем про придбання землі. Балклі був впливовим релігійним лідером, а Уіллард був вправним торговцем, який говорив алгонкською мовою і здобув довіру корінних американців. Вони домовилися про купівлю шести квадратних миль, де було засноване місто, яке отримало назву Конкорд (згода), у знак мирного придбання цих земель. Пітер Балклі стане першим служителем цього міста.

1646 року у Лондоні була видана книга з пуританських проповідей Балклі під назвою «Євангельський Заповіт» або «Відкритий Заповіт про благодать». У цій книзі автор звертається до «людей Нової Англії», щоб вони могли «працювати, аби світити святістю більше інших людей», подібно до концепції «Міста на пагорбі» Джона Вінтропа. На думку історика Мозеса Коута Тайлера, ця «монументальна книга … показує інтелектуальну стійкість Нової Англії в перші роки». Вважається однією з перших книг, виданих у Новій Англії.

За своє життя Пітер Балклі був двічі одружений, маючи 16 дітей: 12 від першого шлюбу і 4 – від другого. Він також був відомий своїм знанням латини, а також поезією.

Життя цього видатного діяча закінчилося у Конкорді 9 березня 1659 року. Окрім короткої біографії на його надгробній плиті був зазначений сімейний девіз: «не поспішаючи і не боячись», який відображав головну характеристику американської родини.