23 січня 2018 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Biography.com.

23 січня 1893 року помер Філіпс Брукс, знаменитий проповідник і єпископ американської Єпископальної церкви в Массачусетсі, автор християнського гімну «Маленьке місто Віфлеєм» («O Little Town of Bethlehem»).

Народжений 13 грудня 1835 року в Бостоні, Філіпс Брукс походив від найперших пуритан Массачусетса. У 1855 році, напередодні Громадянської війни в США, Філліпс закінчив Гарвардський університет. Після короткої спроби викладання в Бостонській латинській школі Брукс вирішує продовжити підготовку на священика і вступає до теологічної семінарії у Вірджинії. У 1860 році Філіпс отримує посвідчення священика і служить ректором в церквах Філадельфії та Бостону. З 1869 року служить у церкві Святої Трійці у своєму рідному Бостоні.

Філіпс Брукс став широко відомим через свої патріотичні проповіді, спрямовані проти рабства та виголошені під час Громадянської війни і на похоронах убитого американського президента Авраама Лінкольна. Всупереч унітаризму, який поширювався в той час серед американських християн, Філіпс виступив рішучим захисником ідеї «триєдності» Бога. За два роки до своєї смерті Брукс був обраний єпископом Єпископальної церкви в Массачусетсі.

З дитинства батьки прищепили йому любов до співу і через деякий час він сам став автором багатьох християнських гімнів, але світову популярність йому приніс написаний ним вірш, який часто співається на Різдво – «Маленьке місто Віфлеєм» («O Little Town of Bethlehem»).

Цей гімн Філіпса можна почути тут – https://www.youtube.com/watch?v=2vc4CexxlX8