31 січня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

31 січня 1892 року помер Чарльз Сперджен, англійський богослов та пастор найбільшої баптистської церкви Лондона.

Іноді Сперджена називають Іоаном Златоустом XIX століття. Цей чоловік з пятнадцяти років відчув поклик бути служителем і вже зовсім скоро стає відомим проповідником. З 19 років Чарльза запрошують в Лондон і дають місце пастора місцевої церкви. У 1857 році, коли Сперджену виповнилося 23 роки на його проповідь зібралося трохи більше 23 тисяч людей. Незабаром молодого служителя почнуть називати королем проповідників.

Чарльз Сперджен був не лише обдарованим проповідником, Бог дарував йому здібність добре писати. Ще за свого життя він став автором 49 книг. На сьогодні праці Сперджена перекладені на 35 мов світу. До сьогодні його книга: «Добрі поради проповідникам» – вважається одним із кращих підручників з гомілетики.

За свого життя у 1857 році видатний проповідник заснував в Лондоні пасторський коледж, а у 1867 році сирітський будинок, який діє і по сьогодні.

Ось слова Сперджена, сказані ним на одній із своїх лекцій перед студентами: «Спасти хоча б одну душу від загибелі – більша нагорода ніж отримати перемогу в богословських дискусіях. Хто вірно й сумлінно розкриває велич та славу Ісуса Христа, тому це зарахується за більшу заслугу, ніж тому, хто проник в таємниці Апокалипсису. Блаженне служіння проповідника, всеціло сповненого Христом».