31 грудня 1384 року помер англійський реформатор Джон Уікліф

31 грудня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

31 грудня 1384 року помер професор Оксфордського університету, англійський реформатор Джон Уікліф.

«Рання зоря Реформації» саме так називають цю людину сьогодні. Його ім’я – це ім’я одного з найосвіченіших людей свого часу в усій Англії. Усе життя Уікліфа було зосереджене на захисті простого народу і відстоюванні права пізнавати Бога через особисті взаємини.

У той час звичайний англієць не мав можливості читати Біблію, так як існував тільки латинський переклад. Найбільшим внеском і вінцем роботи Уікліфа став його спільний з друзями Херефордом і Пурві переклад Нового Заповіту на англійську мову. Мова цього перекладу стала зразком і багато в чому сформувала класичну англійську мову, доступну для кожного англійця. Правда це не сподобалося тогочасній церкві, яка відступила від біблійних стандартів. За свою активну християнську позицію Джон Уікліф був звільнений з університету. З того часу, коли когось затримували з Біблією Уікліфа, земля та майно тієї людини вилучалися. Реформатор був оголошений єретиком за вчення, що тільки Біблія є єдиним фундаментом усіх християнських доктрин.

У гнітючій атмосфері духовної темряві того часу Джон Уікліф став причетним до кардинальних змін. І слова з Біблії: «Один сіє, а інший жне» (Єв. Івана 4:37) сьогодні яскраво свідчать про велику роль цього видатного англійця у формуванні та поширенні біблійного світогляду. Його справу продовжили його учні та послідовники, серед яких – Ієронім Празький і Ян Гус, а також усі наступні реформатори.

ВАРТО ЗНАТИ: сьогодні налічується вже понад 1000 перекладів Нового Заповіту і це є великою перемогою Уікліфа в боротьбі за поширення Доброї Звістки по всьому світу.