24 грудня 1818 року народився Джеймс Джоуль, англіканин, винахідник першого закону термодинаміки.
Джеймс з’явився на світ в англійському Солфорді поблизу Манчестера в сім’ї успішного підприємця. Маючи слабке здоров’я, юнак навчається вдома і бере приватні уроки у знаменитого англійського хіміка Джона Дальтона. Через хворобу батька Джеймс так і не зміг вступити до університету. Однак він мав велике бажання до пізнання світу, передане йому християнином-квакером Дальтоном. Тому Джеймс створює лабораторію прямо у своєму будинку, де проводить експерименти до і після основної роботи.
«Після того, як ми дізнаємося Волю Бога і підкоряємося їй, у нас залишається ще одна важлива справа: осягнути Його Мудрість, Могутність і Милосердя з тих свідчень, які помітні в Його творінні. Пізнання законів природи – є пізнанням Бога», – вважав Джоуль.
Свою першу наукову роботу «Про створення тепла за допомогою вольтової електрики» Джеймс пише вже в 22 роки і направляє її до Лондонського Королівського наукового товариства. Правда там спочатку холодно ставилися до робіт вченого-самоучки, поки вони не потрапили до рук Вільяма Томсона і Майкла Фарадея. Принцип збереження енергії, відкритий Джоулем, став по суті початком розвитку термодинаміки.
За своє життя Джеймс написав майже сто наукових робіт, близько 20 з яких спільно з Вільямом Томсоном, також глибоко віруючим пресвітеріанином. Джеймс Джоуль захоплювався впорядкованістю світу, що, на його думку, було справою Божою: «… в космосі зберігається порядок – нічого не порушується, нічого ніколи не втрачається, але цілий механізм, настільки складний, який він є, працює рівномірно і гармонійно… усе існуюче направляється суверенною волею Бога». Маючи такі погляди, він приєднався до 717 інших вчених, які в 1864 році не погодилися з теорією Дарвіна і залишилися вірними біблійним тлумаченню походження Всесвіту і життя в ньому. У 1872 році, незважаючи на відсутність у Джоуля університетської освіти, його обирають президентом Британської асоціації сприяння розвитку науки.
Закінчилося життя цього славного вченого і віруючого в жовтні 1889 році, а на його могилі написали слова з його улюбленої книги – Євангелія: «Ми мусимо виконувати діла Того, Хто послав Мене, аж поки є день. Надходить он ніч, коли жаден нічого не зможе виконувати» (Івана 9:4).