18 грудня 1856 року народився Джозеф Джон Томсон, англійський фізик, відкривач електрона, один із зачинателів атомної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1906 року «за дослідження проходження електрики через гази», англіканин за віросповіданням.
Джозеф народився в передмісті Манчестера в Читем-Хіллі в родині Емми і Джозефа Джеймса Томсона, який був власником книгарні. Після навчання у приватній школі Джозеф стає студентом коледжу Оуенса, який пізніше став відомий як Манчестерський університет. У двадцять років він вже студент Трініті-коледжу Кембриджського університету, де стає магістром математики. Лише Кембриджський університет мав власну фізичну лабораторію, засновану на кошти Вільяма Кавендіша. Джозеф Джон Томсон стає третім керівником цієї лабораторії, де в 1897 році відкриває нову елементарну частинку – електрон.
У 1890 році Томсон створює сім’ю з Розою Пейжет, яка народить йому двох дітей. Джозеф Томсон зробить ще безліч важливих відкриттів, досліджуючи електрони і атоми, припускаючи існування ізотопів. У 1909 році його обирають президентом Британської асоціації сприяння розвитку науки і в момент вступу на посаду він промовив: «Ми підкорювали вершину за вершиною, і перед нами відкриваються привабливі і красиві місця, а ми не бачимо цілі, не бачимо обрію; вдалині височіють все нові вершини, з яких їх підкорювачам відкриються ще більш широкі горизонти. Кожна здобута вершина поглиблює усвідомлення того, про що свідчить будь-яке наукове відкриття: що «великі діла Господа». Це був один з публічних проявів віри відомого вченого. Учень Томсона сер Оуен Річардсон писав про свого вчителя: «Людина глибоко віруюча, парафіянин церкви, який регулярно приймав Причастя і вдома кожен раз схиляв коліна в молитві – звичка, про яку до самого кінця його життя мало хто знав, крім леді Томсон».
Життя цієї видатної людини закінчилося 30 серпня 1940 року, але він залишив після себе цілу когорту відомих учнів, багато з яких були людьми віри. У тому числі і син Томсона – Джордж Пейжет Томсон став знаменитим фізиком і за дослідження хвильових властивостей електронів отримав Нобелівську премію в 1937 році.