20 листопада 1603 року помер Христофор Радзивілл Перун

20 листопада 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

20 листопада 1603 року помер Христофор Радзивілл Перун, комендант троцький, віленський воєвода і гетьман польний Великого князівства Литовського (ВКЛ), кальвініст за віросповіданням.

Він був сином відомого великого гетьмана і канцлера ВКЛ Миколи Радзивілла Рудого, по слідам якого почав освоювати військову кар’єру і в 17 років вже отримав перше бойове хрещення у битві з московитами під Улою в 1564 році. Тоді війська ВКЛ здобули прекрасну перемогу.

З 1579 року обіймає посаду коменданта троцького і підканцлера ВКЛ, а після смерті батька у 1584 році стає воєводою Вільні.

Беручи приклад зі свого батька Миколи Радзивілла Рудого і славного дядька Миколи Радзивілла Чорного, Христофор Радзивілл усе життя залишається непохитним прихильником кальвінізму. Він будує кальвіністські збори і виступає опікуном і меценатом для багатьох тодішніх протестантських вчених і діячів культури – Андрія Римши, Гальяша Пельгримовського, Соломона Рисінського, Андрія Воляна.

Христофор був одружений з Катериною Острозькою, а потім – з Ельжбетою Острозькою, дочками славного українського князя. Сини Христофора, Януш і Христофор, зберегли віру батька, продовживши славну «біржанську лінію» Радзивіллів, яка ще довгий час захищала права і свободи своїх земляків і одновірців.