logo

12 жовтня 1576 року народився Томас Дадлі

12 жовтня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

12 жовтня 1576 року народився Томас Дадлі, багаторазовий губернатор колонії Массачусетс, вірний пуританин, який підписав нову хартію Гарвардського коледжу, пожертвував землю та кошти на заснування латинської школи у Роксбері.

Томас народився в англійському Нортхемптені у родині військового. Він став пуританином під впливом проповідей англійського пастора Джона Коттона, який через переслідування був змушений мігрувати до Америки. Слідом за ним вирушив і Томас Дадлі, який став одним із засновників колонії в Массачусетсі і її другим губернатором.

Томас разом зі своєю дружиною Дороті Йорк прибули до Америки на кораблі «Арабелла» у 1626 році. Разом з Джоном Вінтропом та Саймоном Бредстрітом вони обрали місце для заснування нового поселення – американського Кембриджу. Оскільки саме Дадлі вказав на це місце, то його іноді називають «засновником Кембриджу».

У 1650 році одним з перших актів, прийнятих Томасом на посаді губернатора, стало підписання нової хартії Гарвардського коледжу, яка частково діє і до сьогоднішнього дня. Дадлі входив до першої наглядової ради Гарвардського коледжу, впливаючи таким чином на формування християнських засад вищої освіти в Америці.

Томас Дадлі мав вісьмох дітей, один з яких – Джозеф (Joseph) Дадлі, як і його батько, став губернатором. Цікаво, що народився Джозеф, коли Томасу було вже 70 років.

Томас Дадлі вважається також засновником першої церкви у Бостоні і однією з перших громадських шкіл Америки у Роксбері.

Посвята переселенців-пуритан на суспільний благоустрій та управління перших колоній допомагала побудові місцевого життя на праведному фундаменті, що ставало благословенням для народу, як написано у Притчах 11:11 «Благословенням чесних підноситься місто».