29 серпня — День пам'яті полеглих захисників України

29 серпня 2024 р.

Щороку 29 серпня Україна згадує полеглих воїнів, які віддали свої життя за свободу України. Ця традиція бере початок з події 10 річної давнини. 29 серпня 2014 року російські війська відкрили вогонь по українській колоні, яка виходила з Іловайська за домовленістю про безпечний відступ. Тоді на одному місці загинули сотні українських військових, проте ця трагедія не стала останньою в нашій боротьбі проти російської агресії.

Коли ситуація на донецькому фронті влітку 2014-го стала критичною для проросійських бойовиків, Кремль пішов на пряме вторгнення і російські війська перейшли кордон. Вони захопили східну частину Донецької та Луганської області та посилили позиції бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР». Це призвело до можливості оточення українських сил під Іловайськом.

Розпочалися перемовини з противником щодо виведення наших військ з оточення і 28 серпня були погоджені умови, за якими наступного дня мав відбутися вихід. 29 серпня росіяни вже традиційно не дотрималися домовленості і розстріляли колону українських сил, в результаті чого загинули щонайменше 366 українських захисників, 429 були поранені і ще три сотні потрапили в полон.

Іловайська трагедія стала передумовою поглиблення і затягування війни на Донбасі. Пряме російське втручання та введення військ в Україну унеможливило завершення терористичної авантюри під назвою «ДНР» і «ЛНР». У серпні 2014-го Україна була близька до миру, однак російська віроломність вже понад 10 років унеможливлює завершення війни.

Події під Іловайськом стали першою масштабною втратою, однак, на жаль, не останньою. В цей пам’ятний день згадуємо і жертв Іловайської трагедії, і загиблих оборонців Донецького аеропорту, полеглих героїв АТО й ООС, відчайдушних захисників Києва та Півдня України, які поклали життя в перших боях проти загарбника; полеглих на Азовсталі та в Оленівці, під Бахмутом, в Авдіївці і тих, хто зараз кладе життя в штурмах ворожих позицій.

Кожен українець бажає, щоб кількість жертв була мінімальною. Ми можемо докласти зусиль для збереження життів українських воїнів: регулярно молитися за Божий захист війська та робити пожертви для потреб армії, адже придбані автомобілі, дрони, аптечки та спорядження рятують життя бійцям.