30 вересня 1566 року протестант Станіслав Лянцкоронський отримав Cкальське староство на Тернопільщині.
Народився Станіслав у родині скальського старости Ієроніма Лянцкоронського. Освіту здобував у протестантських університетах Віттенберга та Лейпцига. Після повернення на батьківщину служив при дворі короля і в 1566 році отримав від батька, за згодою короля, Cкальське староство.
На посту ротмістра охороняв кордони держави. Брав участь у поході армії Миколая Мелецького до Молдови у квітні 1572 року. Був поранений у сутичці з татарами неподалік Староконстантинова. З 1589 року був обраний галицьким комендантом.
![](https://cdn.c4u.org.ua/site-images/posts/201-300/262/img.6nhVhsiA14y.jpg?format=auto&width=3840&quality=85)