27 вересня 1954 року народився Ларі Волл євангельський християнин та відомий програміст

27 вересня 2017 р. \ оновлено 22 лютого

27 вересня 1954 року народився Ларі Волл (Larry Wall), євангельський християнин, відомий програміст, творець мови програмування Perl і клієнта Usenet для програми Patch.

Ларі народився у Лос-Анджелесі в родині євангельських пасторів, які несли це служіння вже не в одному поколінні. Тому і Ларі з дитинства збирався стати служителем церкви, але під час навчання в християнському Тихоокеанському університеті Сіетла захопився також програмуванням.

Оскільки за освітою він був лінгвістом, то свою реалізацію в церкві він знайшов спочатку як перекладач Біблії. У цьому йому допомагала його дружина, Глорія Борн, яка також мала лінгвістичну освіту.

Займаючись у вільний час розробкою програм для UNIX, в 1987 році Ларі Волл зумів розробити нову мову програмування, що отримала назву Perl. Цікаво, що своїми розробками Ларі не переслідував комерційних цілей і викладав результати своєї праці у відкритий доступ, ставши одним з лідерів руху за вільний доступ до програмного забезпечення. Його напрацюваннями скористалися творці таких відомих інтернет-платформ як Yahoo та Amazon.

Весь час Ларі залишається активним віруючим, зараз служить у Церкві «Нове Життя» в Каліфорнії. Відповідаючи одного разу на запитання якогось «агностика», як міг він, людина з науковим або технічним складом розуму, повірити в Бога, Ларі зазначив, що люди «науки» дуже часто роблять просте настільки складним, що не можуть потім цього проковтнути і перетравити, хоча насправді «Євангеліє настільки просте, що навіть дитина здатна зрозуміти його, і одночасно настільки глибоке, що філософ – не може!»

Ці слова дуже співзвучні з висловом Франциска Скорини, який писав у своїй передмові до видання Слова Божого, що «Біблія для дітей і людей простих – наука, для вчителів і людей мудрих – здивування. Вона – як дивна ріка: і така дрібна, що ягнятко перейти її може, і така глибока, що слон перепливати її повинен».