22 вересня 1791 року народився Майкл Фарадей, віруючий церкви Шотландії, протестант, дослідник електрики та магнетизму.
З дитинства Майкл виховувався як щирий християнин, який пізніше напише, що «Книга природи, яку ми повинні читати, написана рукою Божою». Цікавим був його шлях до науки. Запрошений одного разу на лекції відомого професора Гемфрі Деві, Фарадей зробив детальний конспект, зшив його і у вигляді книги відіслав назад професору з проханням прийняти на роботу. Через кілька місяців Майкл був запрошений у якості лаборанта у хімічну лабораторію.
Прагнення осягнути глибину і єдність Божого творіння допомогли йому в дослідженні природних явищ. Фарадей здійснив ряд хімічних відкриттів: першим відкриває бензол і видобуває у рідкому стані хлор, сірководень, аміак, етилен, застосовує електроліз. Однак найбільш відома його заслуга – отримання електрики через використання магнетизму. Фарадей відкрив електромагнітну індукцію, що дало можливість для створення першого електрогенератора.
Незважаючи на свої досягнення, вчений залишався досить скромним: відмовився від дворянського титулу і двічі від пропозицій стати президентом Королівського наукового товариства. Поруч з науковою діяльністю і викладанням Майкл Фарадей був старійшиною і проповідником у своїй помісній церкві.
Перед своєю смертю він записав, що «хоча думка про смерть нагадує про суд, який є найгіршим покаранням за порушення законів цього світу, смерть також нагадує християнину і про Того, Хто помер, був засуджений і воскрес, щоб виправдати тих, хто вірить в Нього».