14 березня Україна відзначає День добровольця

14 березня 2024 р. \ оновлено 14 березня

Традиція відзначати День добровольця сформувалася рівно 10 років тому. На початку російської агресії у 2014-му перші українські добровольці вирушили на фронт після кількамісячної боротьби на Майдані та почали формувати перші добровольчі підрозділи.

14 березня добровольці з-поміж учасників Революції Гідності на полігоні в Нових Петрівцях увійшли в перший добровольчий загін. Увечері того ж дня відбулися бої між українськими патріотами та проросійськими бойовиками у Харкові, які увійшли в історію як бої на Римарській. Перемога українських сил у тій битві стала початком кінця «русской весни» у Харкові та ще одним поштовхом до формування добровольчого руху.

Саме добровольці відіграли ключову роль на початку війни, створили кістяк для розбудови мотивованої української армії. Дуже багато сучасних офіцерів розпочинали свій бойовий шлях із швидко сформованих батальйонів добровольців. Вони брали участь в ключових боях 2014-2015 років: бої за Маріуполь, Маріїнку, оборона ДАПу, бої за Іловайськ та Дебальцеве. 

Після початку повномасштабної війни спостерігався новий сплеск поповнення рядів захисників новими добровольцями. По всій Україні формувалися загони територіальної оборони, яким була відведена вкрай важлива роль в обороні перших тижнів.

Як десятиліття тому, так і сьогодні, тисячі громадян з власної волі стають до зброї і цей феномен вже увійшов в історію новітньої України. В цій самовідданості бачимо приклад великої любові до Батьківщини і до ближнього, адже Слово Боже каже: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх». (Ів.15,13).

За 10 років перші добровольці пройшли через великі бої і, на жаль, Україна вже втратила багатьох із них. Капелан Анатолій Кушнірчук з нагоди свята закликає підтримати та висловити повагу тим, хто добровільно пішов захищати Україну:

Подаруйте трохи квітів і живим та скажіть їм: "Дякую". Запитайте, чим допомогти їм, бо якби не вони, то хто зна, де була б та лінія оборони зараз... Подякуйте Богу за них, бо Він є посеред Добровольців, добре їх розуміє, допомагає, співстраждає, додає сил і терпіння, дає перемогу у бою.