6 вересня 1766 року народився Джон Дальтон, віруючий церкви квакерів, відомий розробник сучасної атомної теорії, а також дослідник дальтонізму – явища, яке було названо на його честь. Народився Джон в сім’ї квакерів (Релігійна Спілка Друзів), закінчив школу при церкві і вже у 12 років був здатний сам викладати. Своєю хорошою освітою він зобов’язаний спільноті квакерів, так як в той час тільки один з двохсот англійців був грамотним, але серед Релігійного товариства Друзів кожен віруючий вмів читати і писати.
Не тільки батько і мати Джона належали до цієї течії, але і його дідусь відвідував церкву квакерів з 1695 року. Тому Джон Дальтон виховувався в християнській атмосфері і залишився на все життя квакером і хорошим учителем.
Любов до математики йому прищепив Еліяху Робінзон, відомий математик того часу. У Манчестері на Дальтона сильно вплинув сліпий протестантський вчений Джон Говх (John Gough), який надихнув юнака регулярно вести метеорологічний щоденник і записувати свої спостереження, які лягли в основу його першої книги. Така практика поклала початок наукової кар’єри Дальтона. Він став викладати в заснованому пресвітеріанами Новому коледжі Манчестера.
Наукові досягнення Джона Дальтона вражають: проживши половину життя не розрізнюючи кольори, він відкриває і описує таке явище, що сьогодні на його честь отримало назву «дальтонізм»; досліджуючи гази Джон винаходити ряд законів – закон парціальних тисків (який отримав назву Закон Дальтона), закон про рівномірне розширення газів при нагріванні, закон про розчинність газів в рідині. Джон Дальтон винайшов таке явище як полімеризація (на прикладі етилену і бутилену), заклав основи атомної теорії побудови різних речовин та ін.
Його досягнення були визнані як в Англії, де він став членом Лондонського королівського товариства, так і за кордоном – Французька академія наук визнала його як свого іноземного члена.
Так, учитель-самоучка з бідної сім’ї став відомим фізиком, хіміком, математиком і метеорологом. Відомим учнем Дальтона став Джеймс Джоуль, англійський фізик, дослідник термодинаміки.