Цього дня 1987 року розпочалося арабське повстання в Ізраїлі, яке стало складовою великого етнорелігійного протистояння та отримало назву перша інтифада. Це початок подій, які розтягнулися на 6 років і включали різні екстремістські та навіть терористичні методи боротьби палестинців проти Ізраїлю. Саме тоді утворилися терористичні організації Хамас і Палестинський ісламський джихад.
Перші масштабні сутички розпочалися 9 грудня, проте цьому передувала низка подій, які сприяли загостренню конфлікту (пам’ятаймо, що на той момент Ізраїль вже пережив три війни). 6 грудня в Секторі Гази був вбитий ізраїльський торговець. 8 грудня сталася аварія, в якій ізраїльська армійська вантажівка зіткнулася з фургоном, який перевозив палестинців із роботи в Ізраїлі до табору біженців Джабалія. Четверо загинули, десятеро отримали поранення. У Газі поширилися чутки про навмисну помсту ізраїльтян і це стало приводом до розпалювання насилля.
Коли позаду були три війни, етнорелігійне загострення було очікуваним. Однак воно розтягнулося на роки і в цю боротьбу були залучені сотні тисяч людей. Похорон загиблих в автокатастрофі переріс у багатотисячні вуличні демонстрації, учасники яких використовували саморобні бомби проти ізраїльського патруля. Окрім заворушень у Секторі Гази на Західному березі Йордану також розпочалася боротьба.
Палестинці використовували різноманітні методи, включаючи страйки, бомбардування та напади на ізраїльських цілі та проти цивільного населення. Такі групи як Хамас та Фатх, активно взяли участь у плануванні та виконанні терористичних атак.Ізраїль відповідав арештами, депортаціями та введенням контрольних пунктів для обмеження руху населення.
Кінцем першої інтифади прийнято вважати підписання мирних угод в Осло за участі прем’єр-міністра Ізраїлю Іцхака Рабіна, лідера палестинців Ясіра Арафата за посередництва США. Ці домовленості передбачали створення двох держав (Ізраїлю та Палестини), однак донині не були реалізовані.
В результаті цих подій загинули кілька сотень ізраїльтян і близько двох тисяч палестинців. Однак майже половина палестинців були вбиті руками інших арабів у результаті внутрішньої боротьби та підозр у співпраці з Ізраїлем. Перша інтифада не призвела до покращення становища палестинців, однак конфлікт вплинув на структуру палестинського лідерства, сприяючи виходу на перший таких груп як Хамас. Це загостило проблему тероризму та передувало новій хвилі насилля, відомій як друга інтефада 2000-2005 років, в результаті якої Ізраїль покинув Сектор Гази.