Якщо ви протестант, то 31 жовтня для вас особливе свято. У цей день 1517 року німецький мислитель і священник Мартін Лютер опублікував 95 тез, що стало початком Реформації у західному християнстві. Ця подія вплинула на хід світової історії і призвела до важливих змін у церкві, культурі Європи і розвитку Західної цивілізації.
Історія Реформації не обмежується Німеччиною ХVI століття. Важливі церковні зміни торкнулися багатьох країн на різних континентах. Ця історія включає як деякі неоднозначні сторінки (наприклад, мотивацію до королівської Реформації в Англії), так і справді великі позитивні зміни, котрі дали поштовх швидкому соціальному й економічному розвитку Європи.
Реформація в Європі стала можливою не лише завдяки Мартіну Лютеру, але він дав початок цьому масштабному процесу. Варто згадати імена й інших реформаторів — Жана Кальвіна, Джона Нокса, Філіпа Меланхтона, Ульріха Цвінглі, а також тих, хто проводив діяльність і на українських землях — Радзивілла Чорного та Юрія Немирича.
День Реформації — чудовий привід для рефлексії над цінними принципами християнської віри, такими як релігійна свобода та віра у Слово Боже. Цей день нагадує про важливість пошуку істини, усвідомлення своєї віри та дослідження Біблії задля поширення Євангелія в різних соціальних групах.
Реформація дала потужний поштовх розвитку освіти та широкому поширенню знань завдяки перекладу Біблії на національні мови. Це сприяло зростанню грамотності, збагаченню культури та формуванню національної свідомості. Послідовники Реформації відкривали університети, друкарні, ставали голосом націєтворення для багатьох народів.