30 серпня 1940 року помер англійський науковець Джозеф Джон Томсон, лауреат Нобелівської премії з фізики 1906 року, відданий віруючий англіканської церкви.
Він народився неподалік від Манчестера, закінчив Кембриджський університет, після чого викладав математику і фізику у ньому. В історію науки Джон Томсон увійшов завдяки відкриттю у 1897 році електрона, за що він і був удостоєний Нобелівської премії з офіційним формулюванням «за дослідження проходження електрики через гази». Він першим розглядав взаємозв’язки енергії і маси, ввівши поняття «електромагнітної маси».
Як визнаний учений і професор, Джон Томсон був почесним доктором 22 університетів. У 1908 році за свої наукові досягнення він отримав лицарський титул.
У родині Томсона і Рози Пейджет народився син Джордж Пейджет Томсон, який у 1937 році також отримав Нобелівську премію з фізики, продовживши сімейну традицію.
Джозеф Джон регулярно відвідував англіканську церкву, хоча публічно не дуже любив говорити про свою віру. Звертаючись одного разу до Британської Асоціації з президентським посланням, він писав: “Піднімаючись вище вершина за вершиною перед нами відкриваються простори, повні цікавинок і краси, але ми не бачимо нашої мети (кінця), ми не бачимо обрію; на відстані з вежі видно ще більш високі вершини, які будуть відкривати перед тими, хто їх підкорить, ще ширші перспективи і поглиблювати почуття, істинність якого підкреслюється кожним новим кроком в науці, що “Великі справи Господа!”