logo

Рік тому Збройні Сили України звільнили Ізюм

10 вересня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Минув рік після успішних подій вересневого контрнаступу на Харківщині. Тоді за короткий період Збройні Сили України звільнили Балаклію, Ізюм, Куп’янськ та ще сотні населених пунктів. Наразі це була найуспішніша операція відвоювання українських земель в ході війни.

Звільнення Харківщини було досить стрімким, що дало можливість ЗСУ здобути багато трофейної техніки й зброї, яку поспіхом залишав ворог, а також взяти багато полонених. Досить швидко на звільнені території повернулися пошта, банки та лікарі. У містах проводилася фільтраційна робота і виявлення колаборантів, включно із лідерами місцевих прихильників окупантів.

Але радість звільнення затьмарили жахливі новини про викриття численних злочинів окупантів. У лісі поблизу Ізюма українські військові знайшли 445 поховань, а після початку ексгумації виявилося, що загиблі мають ознаки тортур. У тому лісі росіяни поспіхом створили цвинтар, де ховали переважно цивільних, які загинули внаслідок захоплення міста та були репресовані після окупації. Жертвами стали цілі сім’ї, включно з дітьми, а деякі загиблі мали зв’язані руки, що свідчить про їх страту.

За понад пів року окупації росіяни лише в Ізюмі вбили більше тисячі цивільних та зруйнували більшу частину інфраструктури міста. До окупації в Ізюмі проживали близько 46 тисяч людей, зараз їх залишилося менш як 20 тисяч.

Звільнення Ізюма дало можливість силам оборони рушити далі. Того ж дня вони взяли під контроль більшу частину Куп’янська та просунулися до кордону на Північ. В наступні дні й тижні ЗСУ розпочали звільнення Лиману та території Харківщини до кордону.

Осінній контрнаступ виявився спонтанним для ворога і це мало великі успіхи. Через два місяці українські війська здійснили ще одну успішну операцію за звільнення Правобережжя Херсонщини. Зараз продовжуються наступальні дії ЗСУ. Хоча цей процес не такий стрімкий, як рік тому, однак деокупація триває і наші воїни потребують особливої матеріальної підтримки та Божої допомоги. Тому варто продовжувати молитися і робити пожертви для українського війська!