Рівно 10 років тому в Парижі відбувалися багатотисячні протести французів проти легалізації одностатевих шлюбів. Цього дня 2013 року поліція застосувала силу щодо учасників демонстрацій, а влада демонстративно принизила волевиявлення понад мільйона громадян.
Для українців і загалом всіх, хто поважає свободу та громадянське представництво, очевидним є той факт, що коли сотні тисяч людей виходять на вулиці з протестами, то влада має зважати на їх позицію. Проте в сучасності все буває навпаки і 10 років тому Франція показала, що таке зневага до своїх громадян. Історія про велелюдні мітинги у Парижі проти одностатевих шлюбів — один з найбільш показових прикладів нехтування демократією у ХХІ столітті.
На початку 2013 року у Франції стартував процес легалізації одностатевих шлюбів. Значна частина суспільства абсолютно не підтримувала це і навесні відбулися численні акції протесту, направлені проти парламентарів, які проштовхували та підтримували ЛГБТ-порядок денний. Одна з наймасовіших протестних демонстрацій відбулася наприкінці березня. Тільки за даними поліції на вулиці Парижу вийшли понад 300 тисяч людей, за даними самих протестувальників, їх було значно більше — 1,4 мільйони.
Захисники сімейних цінностей зіштовхнулися тоді з численними інформаційними провокаціями, тиском місцевої влади та навіть насиллям з боку поліції. Поліціянти застосували силу та розпилили сльозогінний газ, коли демонстранти зайняли Єлисейські поля.
В той день було заарештовано 98 людей, сотні постраждали від сльозогінного газу. Тоді міністр внутрішніх справ Мануель Вальс виправдовував жорстокість поліції тим, що противники ЛГБТ нібито «були переповнені екстремістськими групами». Ще перед мітингом президент Франсуа Олланд заявляв, що «якими масовими не були б демонстрації, проект легалізації одностатевих шлюбів буде йти «до кінця».
Анти-ЛГБТ рух в країнах Західної Європи зазнає численних утисків і обмежень. Люди, які не приймають прогресивістську ідеологію, здебільшого позбавлені можливості впливати на суспільні процеси. Їм не надається слово в медіа, а якщо журналісти і цитують захисників сімейних цінностей, то практично завжди в негативному контексті як тих, хто дискримінує.
На жаль, в Україні також є прецеденти порушення прав захисників сімейних цінностей. Наприклад, близько п’яти років тому у червні 2018 року поліція жорстоко розігнала демонстрацію противників гей-параду, а результаті чого постраждали десятки людей, включно із неповнолітніми. До сьогодні жоден поліціянт не був покараний за побиття протестувальників.