15 серпня 1694 року помер Юрій Лютомирський, проповідник кальвінізму церкви ВКЛ

15 серпня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

15 серпня 1694 року помер Юрій Лютомирський, проповідник кальвінізму церкви ВКЛ, викладач і ректор Слуцької кальвіністської гімназії, суперінтендант Жемойтського дистрикту.

Народився Юрій Лютомирський в сім’ї кальвіністського пастора, суперінтенданта Новогрудського Юрія Лютомирського. Братом Юрія був відомий кальвінський діяч Самуель Лютомирський. У 1667-74 роках Юрій закінчив Слуцьку кальвіністську гімназію, після чого навчався в Франкфуртському університеті.

У 1680 році видав книгу “Папа, Христос і Його апостоли” (“De Christo pontifice et apostolo”). До 1685 року в Берліні був придворним проповідником Людвіки Кароліни Радзивілл. За її рекомендацією кальвінський синод в Жупранах призначив Лютомирського проповідником Слуцького збору і ректором Слуцької гімназії.

Слідом за батьком в 1688 році призначений монсеньйором Новогрудського дистрикту. У 1690-1691 рр. знаходився в складі делегацій від кальвіністських Синодів до Людвіки Кароліни. У 1691 році був оборонним суперінтендантом Жемойтського дистрикту, продовживши традицію, так як колись його дід Ян Лютомирський також займав цю посаду. Йому було доручено перенесення кальвіністської Слуцької друкарні з Слуцька в Митаву, де було надійніше.

Наприкінці життя ніс службу сеньйора Кейданського кальвінського збору і доглядав Кеданську кальвіністську гімназію.