Ян Мяженскі належав до шляхетського роду герба “Леліва” і з юності служив біржанським Радзивиллів, які сповідували кальвінізм. У 1641 році у Вільно захищав інтереси Януша Радзивілла на сеймах. Швидко став його головним радником із закордонних питань. У 1644 році їздив в Молдову укладати договір про заручини Радзивілла з дочкою молдавського господаря Марією Лупу.
Завдяки підтримці Радзивілла в 1647 році Мяженскі отримав уряд підстолія Волковиського, до 1650 року – Васільківського староства в Гродненському повіті. У 1648 році брав участь в обранні короля польського і великого князя литовського Яна Казимира. Неодноразово був обраний послом на сейми. З 1653 року зайняв пост ватажка Вількомірського. У 1655 році брав участь в укладанні Кейданської унії з Швецією. По смерті Януша Радзивілла перейшов на службу до Богуслава Радзивілла, був його представником при шведських військах в Мальборку і Ельбльонгу.
Мянженскі сповідував аріанство і за дорученням Януша Радзивілла з 1652 року опікувався Кейданським аріанським збором. На основі дозволу сейму, після вигнання аріан з країни, в 1661 році перейшов з аріанства в кальвінізм.
![](https://cdn.c4u.org.ua/site-images/posts/101-200/196/img.6nhVhsiA14y.jpg?format=auto&width=3840&quality=85)