10 липня 1509 року в французькому Нанті народився Жан Кальвін, відомий реформатор Женеви і ідейний засновник реформатської церкви.
Навчався в Орлеані і Бурже на юриста, а також теології в Паризькому університеті, де познайомився з вченням Мартіна Лютера. Незабаром Кальвін був змушений залишити Францію. В Базелі він присвятив себе вивченню Біблії і написанню книг.
Жан Кальвін розвиває доктрину Реформації, тому іноді говорять, що “Кальвін закінчив те, що почав Лютер”. Він забезпечив майбутнє Реформації через створення цілісного біблійного вчення. У 1535 році було завершено перший варіант “Настанови у християнській вірі”, ключової роботи Кальвіна, яка визначила майбутнє багатьох євангельських церков по всьому світу.
З 1536 року розпочинається служіння Кальвіна в Женеві, де він видає Женевське сповідання віри і Катехізис. Завдяки Кальвінові через кілька років Женева стала реформованим містом. Поширення набуло вчення Кальвіна про покликання людини, в якому реформатор закликав кожного віруючого відповідально, як для Бога, виконувати доручену роботу. У політичній сфері Кальвін вчив людей нести відповідальність за ті влади, які вони вибирають.
Живучи в Женеві Кальвін багато робив для своєї Батьківщини – Франції, приймаючи біженців і готуючи безліч пасторів. Багато уваги Кальвін приділяв і Польщі з ВКЛ. Присвячуючи окремі видання своїх біблійних коментарів Сигізмунду Августу і Миколі Радзивіллу Чорному, він сподівався розширити межі Реформації.
Служіння Кальвіна, якого часто називають “проповідником слави Божої”, залишило тривалі плоди і прекрасний приклад реформованої Женеви. Він надихав французьких гугенотів, голландських реформатів, шотландських пресвітеріан, англійських пуритан, північно-американських колоністів будувати своє життя на біблійному фундаменті. Кальвін і його учні заклали основи для розширення конституційної демократії, ринкової економіки і сучасної науки.