Цього дня 1994 року Україна приєдналася до програми співпраці з НАТО «Партнерство заради миру». До програми долучилися держави колишнього Радянського Союзу і Варшавського договору. Згодом чотирнадцять з них приєдналися до НАТО і цей сценарій є бажаним для більшості українців (згідно з опитуванням КМІСу 59% підтримують вступ України до альянсу).
Відколи впала «залізна завіса» колишні соціалістичні країни отримали можливість індивідуального розвитку стосунків з альянсом. Співпраця України та НАТО розпочалася практично відразу після відновлення незалежності. З 1994 року в рамках програми «Партнерство заради миру» Україна брала участь в кількох десятках військових навчань спільно з натівськими військовими. З 2006 року систематично проводяться міжнародні військові навчання Rapid Trident на території Яворівського військового полігону, де засновано Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Також ми тривалий час співпрацюємо з НАТО в сфері рефоомування армії та посилення обороноздатності України.
Ця програма стала своєрідним стартовим майданчиком для подальшої співпраці та інтеграції. З 2008 року Україна остаточно націлена на вступ у альянс, проте четвертий президент Віктор Янукович загальмував цей процес, а російська агресія і анексія Криму поставили Україну перед дилемою, адже для вступу в НАТО не можна мати спірних (окупованих) територій.
В умовах російської агресії націленість України на вступ в Альянс є логічною (особливо враховуючи відсутність дієвих механізмів військового захисту, як-от ядерна зброя, від якої держава відмовилася ще понад 20 років тому). Проте одного бажання України недостатньо. Нам доведеться не лише продовжити реформування армії та приведення її до стандартів НАТО, але й вирішити низку дипломатичних проблем і найголовніше — питання статусу територій.
Разом з цим із початком російської агресії підтримка потенційного вступу в НАТО суттєво зросла, адже більшість громадян побачили, наскільки хиткою є безпека позаблокових держав. За останні 8 років у свідомості українських громадян відбулися зміни, які не дають спокою Кремлю. Росія відкрито шантажує Україну і Захід можливістю військового вторгнення, якщо Путін не отримає гарантій неможливості вступу України до НАТО. Ситуація все ще залишається дуже складною і безпекові питання хвилюють всіх, а тому християнам варто бути єдиними в молитві за мир і процвітання України.