14 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Щороку 14 жовтня відзначаємо День захисника України та віддаємо честь тим, хто ризикує своїм життям заради миру й української незалежності.

Цього дня ми згадуємо велику військову традицію українського народу: від давньоруських дружин, русько-литовських шляхтичів і козаків до повстанців і сучасних захисників, що боронять нашу свободу на сході України. Зв’язок між 14-им жовтня та українським військом сягає доби козацтва. Ця епоха не лише включає героїчну пам’ять народу, але вираження власне українських рис воїнів. Ініціативність, самоорганізація, добрий авантюризм та неабияка хоробрість стали запорукою організації різних українських військ протягом всієї історії боротьби за самостійність.

Постійна боротьба за існування між народами Європи й Азії та століття окупації і розділення не зламали військовий дух українців. Через багато століть вони несли велику традицію прагнення самостійності і навіть в незалежній державі продовжуємо оборонятися від агресора, що посягає на наші землі та суверенітет.

Найбільш динамічним періодом нашої військової історії стало ХХ століття. Українці воювали на різних фронтах, нерідко за чужі інтереси, але також мали достатньо досвіду боротьби і за свою державність. Армія УНР, Українська Повстанська Армія та сучасні Збройні Сили України мають спільний вектор оборони й розбудови державності.

Військо завжди було запорукою справжнього суверенітету. Без національної армії жодна держава не може стати справді незалежною. Ані міжнародні договори, ані обіцянки союзників – це ще не гарантії безпеки (в чому Україна переконалася на гіркому досвіді 2014 року).

Майже вісім років в Україні триває війна. За цей час десятки тисяч воїнів стали ветеранами. Ще 10 років тому мало хто повірив би, що це слово стосуватиметься не дідусів, що воювали на фронтах минулого, а молодих людей, які в зовсім юному віці пішли захищати свою країну. Їх подвиг неоціненний, а тому кожен з нас має з належною пошаною та розумінням віддати честь героям. Це обов’язок не лише громадянський, але й моральний, адже про це говорить і Слово Боже: «Тож віддайте належне усім: кому податок податок, кому мито — мито, кому страх — страх, кому честь — честь (До Римлян 13:7)».

В цей день закликаємо привітати захисників та помолитися за всіх, хто докладає зусиль для нашої перемоги: за воїнів, волонтерів, капеланів; за їх рішучість, стійкість, безпеку та збереження життя, адже тисячі військових саме в ці хвилини несуть службу на Сході України