28 червня 1586 року закінчилося земне життя Примоша Трубара, славного словенського першодрукаря і реформатора

28 червня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

28 червня 1586 року закінчилося земне життя Примоша Трубара, славного словенського першодрукаря і реформатора, перекладача Біблії на словенську мову.

Роль Трубара в Реформації свого народу була високо оцінена через прозвання його “словенським Лютером”. Засновник і перший суперінтендант протестантської церкви Словенії, Примош Трубар змушений був опинитися у вигнанні, де продовжив роботу заради християнської просвіти свого народу.

У вигнанні в Німеччині він організував друкарню і видав у 1550 році першу словенську книгу “Абецедарій”, а на наступний рік видає перекладений з німецької мови на словенську “Катехизис”. Пізніше з’явилися його переклади та видання на словенську Псалтиря і Нового Завіту, творів Лютера, християнських гімнів і основних протестантських сповідань віри – Аугсбурзького, Вюртемберзького і Саксонського, що забезпечило подальший розвиток Реформації в Словенії.

За свої 78 років Примош Трубар видав понад 25 книг, за що вважається одним із засновників словенської мови та культури. Словенський уряд оголосив 2008 рік Роком Примоша Трубара і цей 500-річний ювілей народження славного реформатора увійшов в число знаменних дат ЮНЕСКО. #r500ua #календарРеформації