19 червня 1623 року в Клермон-Феран народився знаменитий французький вчений Блез Паскаль.
За свої 39 років Блез стільки зробив для ближніх, що навіки увійшов в історію. Ще підлітком він винайшов механічну обчислювальну машину – арифмометр, названий на честь винахідника “паскаліна”.
Під впливом книги голландця Корнелія Янсена “Про зміни внутрішної людини”, Паскаль переживає духовне пробудження і переосмислює свої цінності і переконання. Пізніше він напише: “Наші справи і вчинки повинні повністю залежати від того, чи є у нас надія на вічність чи ні, і будь-який крок тільки тоді стане осмисленим і розумним, коли ми, нарешті, усвідомимо те, що просто не може не бути головною суттю нашого життя”.
Ставлячи богослов’я попереду всіх наук, Паскаль захоплено відзначав: “Богослов’я – це наука, але скільки в ній одночасно поєднуються наук!” Вивчаючи Боже створіння, Блез Паскаль робить цілий ряд відкриттів – підтверджує існування атмосферного тиску, винаходить гідравлічний прес, стає автором основного закону гідростатики і одним із зачинателів математичного аналізу.
З його ідеї про недорогий і доступний громадський транспорт, герцогом Роаном створюється омнібус – карета на 15-20 місць, запряжена кіньми.
Хоча життя Паскаля через хворобу закінчилося рано, але і сьогодні багато його глибоких думок спонукають сучасників до пошуку істини: “Є тільки три типи людей: одні пізнали Бога і служать Йому. Ці люди розумні і щасливі. Інші – не знайшли Бога і не шукають Його. Ці люди безглузді і нещасні. Треті – поки ще не пізнали Бога, але шукають Його. Ці люди розумні, але поки нещасні”.