19 червня 1834 року народився “король проповідників” Чарльз Сперджен

19 червня 2017 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

19 червня 1834 року народився відомий англійський баптистський пастор і “король проповідників” Чарльз Сперджен.

Чарльз з’явився на світ у місті Кальведоне графства Ессекс в сім’ї методистського пастора. Його пошук особистих відносин з Богом розпочався у віці 15 років, пізніше цей досвід був покладений ним в основу проповіді “Шукання Христа”. На наступний рік він почав своє служіння як учитель недільної школи, швидко отримавши популярність через свій сприятливий вплив на дітей.

Сімнадцятирічного Сперджена запрошують з проповідями в багато церков в околицях Кембриджа, де збираються цілі натовпи слухачів. На запрошення старшої баптистської церкви Лондона в 1853 році Чарльз приїжджає в столицю. Керований Святим Духом Чарльз Сперджен, який не мав формальної богословської освіти, викликав справжнє духовне пробудження своїми проповідями. Зал церкви був переповнений і для недільних служінь почали знімати найбільші приміщення в місті.

19 жовтня 1856 року проповідь Сперджена відбулася в переповненому дванадцятитисячному концертному залі, спеціально орендованому для служіння. Так, молодий проповідник стає пастором найбільшої англійської баптистської церкви, яку щотижня відвідували близько 10 тисяч віруючих. Він не зупиняється тільки на Лондоні і його проповіді звучать в різних церквах Англії. Сперджену доводиться проповідувати двічі на день, приводячи до Христа десятки тисяч спрагнених.

Дар Чарльза продовжився і в письменницькій справі, а його книга “Добрі поради проповідникам Євангелії” стала кращим підручником для майбутніх проповідників, де він писав: “Врятувати хоча б одну душу від смерті – це більший улов, ніж перемогти в богословських диспутах. Хто правильно і чесно розкриває велич і славу Ісуса Христа, тому це зарахується за більшу заслугу, ніж тому, хто заглядає в таємниці Апокаліпсису”. Недарма Сперджена називають Іоаном Златоустом XIX століття.