Цього дня 1614 року відбулося перше християнське весілля між британцем-колоністом і корінною американкою. Ця історія набула величезної популярності в Європі і сприяла перегляду ставлення деяких колоністів до індіанців.
Покахонтас — індіанська принцеса, дочка Повхатана, вождя однойменного племені. Під час заснування англійцями першої колонії (Вірджинії) вона була втягнена в драматичне протистояння коріннях американців та новоприбулих європейців.
В 1607 році капітан Джон Сміт прибув разом із сотнею колоністів і побудував перше поселення й форт на річці Джеймс (майбутній Джеймстаун). Повхатан намагався поширити свою владу й на колоністів. Він запропонував Сміту правління містом Капагосік, яке було недалеко від його столиці Веровокомоко, оскільки сподівався тримати британців близько до себе, але під своїм контролем. Проте цілі індіанців та колоністів різнилися, а тому їх комунікація дедалі частіше супроводжувалася сутичками.
Наприкінці 1607 року плем’я повхатанів захопило Сміта в полон. Коли воїни збиралися вбити англійця, то 12-річна принцеса заступилася за полоненого, чим врятувала йому життя. Надалі вона неодноразово відігравала роль комунікатора між ворожими сторонами.
Але відносини між колоністами й індіанцями залишалися напруженими. У 1609 році розпочалася Перша англо-повхатанська війна, в ході якої у 1612 році Покахонтас як дочку вождя англійці взяли в полон з вимогою до її батька звільнити захоплних раніше англійців, забезпечити їх провізією та повернути зброю. Покахонтас провела у полоні цілий рік в Генрікусі (штат Вірджинія). Такий тривалий термін в полоні був результатом небажання Повхатана йти на поступки (про що пізніше Покахонтас докоряла батьку). Згідно з переказами, вона навіть заявила, що воліла б краще залишитися з колоністами, «які її любили».
Англійці справді дуже добре ставилися до індіанської принцеси. Вона не лише добре вивчила їх мову, але й зацікавилася вірою. Англіканський теолог Александр Вітакер навчав дівчину основам християнської віри, що підштовхнуло її до навернення (після хрещення отримала ім’я Ревекка).
Під час перебування в Генрікусі Покахонтас зустріла плантатора Джона Рольфа, який став її майбутнім чоловіком. 5 квітня 1614 року капелан Річард Бак повінчав подружжя. Це був перший шлюб між колоністом і корінною американкою, який сприяв покращенню відносин між народами та встановленню миру.
В 1616 році Покахонтас із своїм чоловіком відвідала Англію, де поспілкувалася з місцевою знаттю та навіть познайомилася з королем Яковом І. Приклад індіанки-християнки зміцнив позиції колоністів, які доводили скептикам можливість християнізувати Новий Світ. З того часу збільшилися інвестиції в уже засновані колонії та пожертви на нові місії.